Malta

Spis treści

Aktualna pogoda na Malcie

 

°
___
______
 • Low Temp. ___°
 • High Temp. ___°
___
______
28 września 2023, czwartek
°
   ___
 • TEMPERATURE
  ° | °
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • PT. 29
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • SOB. 30
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • NIEDZ. 1
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PON. 2
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • WT. 3
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR. 4
  ° | °
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %

 

Malta pogoda w styczniu

Malta w tym okresie jest stosunkowo chłodna, temperatura oscyluje pomiędzy 5-18 stopniami, najczęściej jednak średnia pogodowa wynosiła ok 10 – 15 stopni, więc ciężko tu mówić o wysokich temperaturach, ale przecież to styczeń wiec nie ma co się temu dziwić. Deszcz występuje przeważnie wieczorem, można spodziewać się także dość sporej wilgotności powietrza. Często zdarza się także zachmurzone niebo. Najprzyjemniejsze są okresy popołudnia, kiedy można zakosztować słońca, jak tylko zdoła się ono przebić przez chmury. Największe odczucie chłodu może oczywiście doskwierać wieczorami i nocą.

Jaka jest pogoda na Malcie w lutym

Najwyższe temperatury wskazywały 21 stopni, lecz były to  wyjątki. Średnia pogody z całego miesiąca wynosi ok  10 – 16 stopni. Można stwierdzić że początki miesiąca są podobne do stycznia, różnią się one jednym lub dwoma stopniami Celsjusza. Wiatr wiejący od morza przynosi chłód, pojawiają się także nieregularne opady deszczu. Miesiąc ten jest idealny do krótkich spacerów ale nie do kąpieli. Poranki nadal są chłodne, czuć że jest zima, choć nie tak bardzo jak u nas, występują także dość obfite opady deszczu. Z końcem miesiąca temperatury wzrastają o kilka stopni.

Pogoda na Malcie w marcu

W marcu przybywa ciepłych dni, ta najchłodniejsza pogoda oscyluje w granicach 12, 13 stopni, więc robi się coraz bardziej przyjemnie, jeśli chodzi o najwyższe temperatury to możemy oczekiwać od 16 do 20 stopni, kilkukrotnie na przełomie ostatnich lat słupki rtęci przekroczyły 23 stopni. W marcu możemy się spodziewać mniejszych opadów deszczu oraz większych przejaśniej, warunki pogodowe są oczywiście lepsze w drugiej połowie marca, ponieważ pierwsze 10 dni tego miesiąca mogą przypominać nam o lutym.To idealny czas na zwiedzanie Valletty oraz innych pięknych miast Malty.

Pogoda na Malcie w kwietniu

W kwietniu pogoda robi się coraz przyjemniejsza, najniższa temperatura w pierwszych dwóch tygodniach to około 12 stopni, natomiast od połowy miesiąca wynosi ona 15 stopni i wzwyż. Najwyższe temperatury to w pierwszej połowie miesiąca od 18 do 22, natomiast w drugiej połowie miesiąca słupki rtęci dochodzą do 23 5 stopni. W 2019 słupki kilkakrotnie pokazały temperaturę 26 stopni.

Temperatury pozwalają na spacery w lekkiej bluzie, może poza wciąż chłodnymi porankami i wieczorami. W tym miesiącu możemy odczuć znaczny wzrost temperatury, przynajmniej tej odczuwalnej, chmur jest coraz mniej i coraz częściej wyłania się słońce. Na kąpiele wciąż jest za wcześnie ale jeśli chodzi o zwiedzanie Malty to jak najbardziej tak. Do około 20 kwietnia można dostrzec różnice pomiędzy porankami a późnymi wieczorami, kiedy słońce zachodzi robi się chłodniej. Koniec miesiąca zbliża nas do tej najładniejszej pogody czyli robi się coraz cieplej, deszczu jest coraz mniej, wiatr wiejący znad morza jest bardziej przyjemny.

Pogoda na Malcie w maju

Maj jest bardzo przyjemnym miesiącem, temperatura minimalna utrzymuje się na poziomie 15 stopni i wzwyż, natomiast temperatura maksymalna oscyluje w granicach od 23 do 25 stopni, przy czym analizując poprzednie lata słupki rtęci pokazały kilkukrotnie temperaturę 33 stopni. Można skorzystać z kąpieli, lecz woda jest nadal zimna. Maj to także czas spacerów, słońce jest widoczne i odczuwalne coraz częściej. Deszcz występuje ale rzadziej a przynajmniej nie jest czymś nie przewidywalnym, wieczory są już w miarę przyjemnie, choć czasem może jeszcze powiać chłodnym wiaterkiem.

Pogoda na Malcie w czerwcu

Temperatura w czerwcu jest jedną z najbardziej przyjemnych a temperatura minimalna to 18 stopni do 20, natomiast maksymalna to od 24 do nawet 30 stopni. Deszcze pojawiają się okazjonalnie, słońce świeci coraz dłużej, można skorzystać z kąpieli w morzu a przyjemnie ciepły wiatr podkreśla że sezon jest już tuż tuż.

Pogoda na Malcie w Lipcu

Mamy lato, więc pogoda na Malcie dopisuje, mamy od ok 25 do 30 miejscami, nawet więcej. Jest gorąco, towarzyszyć Wam będzie lekki, przyjemny wiaterek a deszcze nie padają wcale a jeśli już to bardzo rzadko. Dla niektórych może być nawet za gorąco, pamiętajmy że przecież temperatury które podajemy są określane w cieniu a co za tym idzie w słońcu może być nawet ok 10 stroni więcej. Pamiętajmy aby się kremować i pić dużo wody. Słońce jeśli nawet jest za chmurami to i tak opala.

Pogoda na Malcie w Sierpniu

Sierpień jest podobny do lipca, temperatura może być ciut wyższa, powiedzmy 27- 30 +. Deszczu nie ma, poleca się spędzać ten czas nad wodą, gdyż w miastach może być za gorąco.

Pogoda na Malcie we Wrześniu

Jeśli średnia temperatura, która wynosi 27 stopni, jest ochłodzeniem to powiedzmy że jest ciut chłodniej, jednak w praktyce się tego nie odczuwa. Pierwszą połowę miesiąca porównał bym do Lipca, natomiast końcówka miesiąca może oscylować pomiędzy 24 a 26 stopniami. Nadal nie ma deszczu, woda jest już odczuwalnie nagrzana a dni są nadal bardzo długie, jest to idealna pora na zwiedzanie Malty, choć zwiedzanie miast zaplanował bym na popołudnia.

Pogoda na Malcie w Październiku

Pogoda jest nadal przyjemna, choć temperatura oscyluje pomiędzy 24 – 26 stopni. Może również popadać, czasem intensywniej, wtedy właśnie powietrze staje się chłodnie, deszcz również może być dość chłodny. Po deszczu jednak wygląda słońce i znów robi się przyjemnie. Wieczory i poranki, mogą być już troszkę chłodniejsze ale nie odczuwa się tego tak bardzo.

Pogoda na Malcie w Listopadzie

W Listopadzie zima, puka do drzwi, choć na zewnątrz jest 21 stopni, cóż za odmiana w porównaniu z Polską prawda. Robi się chłodniej, przybywa deszczu ale wciąż jest bardzo przyjemnie. Dni stają się krótsze, okazać się może że woda jest już znacznie chłodniejsza ale jeszcze można się kąpać. Jest to idealny czas na zwiedzanie miast, w drugiej połówce miesiąca temperatura wynosi ok 17-20 stopni, więc jest nadal przyjemnie.

Pogoda na Malcie w Grudniu

Kiedy u nas zima trwa w najlepsze na Malcie jest ok 17 stopni. Niestety sporo pada, a potęgujący wiatr i zimny deszcz, skutecznie zmniejszają odczuwalną temperature, pomimo tego zdarzają się przyjemne dni, można przecież zwiedzać atrakcję jak pada, a resztę dnia spędzić na zewnątrz, tak czy inaczej jest dość przyjemnie. Poranki i wieczory są chłodniejsze a dnień krótszy, pomimo tego pobyt na Malcie tak czy inaczej będzie należeć do udanych.

 

 

 

 

 

Ukryte miejsca na świecie o których wiedzą nieliczni. Poznaj niepublikowane treści, dołączysz do nas?