Szwajcaria

Davos jest wyjątkowym miasteczkiem, które posiada rozległą sieć połączonych wyciągów i tras zjazdowych z niższym miastem bliźniaczym Klosters, którego atrakcyjniejsza alpejska wioska jest miejscem, gdzie chce się rozpakować torby i ruszyć na zwiedzanie. Davos, Klosters, ze względu na międzynarodową scenerię filmową przyciąga i nadal pielęgnuje swój wyjątkowy wizerunek “Hollywood on the Rocks”. Przykładowy teren narciarski Parsenn-Veissfluh jest według wielu ekspertów jest jednym z najlepszych w Europie. Słynny zjazd z Weissfluhgipfel (9.331 stóp) do Kiiblis (2.658 stóp), wspaniała 8-milowa trasa zjazdowa na rozległych, otwartych polach śnieżnych, jest emocjonujący nawet dla wytrawnych narciarzy.

W klimatycznej Chesa Grischuna nie potrzebujesz królewskich korzeni, aby być traktowanym wyjątkowo. Karczma Klosters, mieszcząca się w pięknym drewnianym schronisku w samym centrum miasta, oferuje tradycyjnie urządzoną gospodę. Pokoje z ozdobnie rzeźbionymi sufitami i najlepsza restauracja w okolicy gdzie specjalnością jest jagnięcina z krewetkami nie może pozostać bez echa. Hotel Rustico, położony w pobliżu wyciągu narciarskiego Gotschnahahn, ma proste, ale przestronne pokoje gościnne, natomiast w 226-letnim schronisku obok znajduje się popularny hotelowy Prattiger Huschi, serwujący bąbelkujące fondue.

Pełną relację z Davos znajdziecie w poniższym linku. Opisaliśmy w niej najpiękniejsze szczyty Davos, udaliśmy się także na saniach do ukrytej doliny a także zjechaliśmy na sankach z 2500 metrów w środku nocy, zdjęcia i video a także porady znajdziecie poniżej:

Davos- relacja, zdjęcia, porady

Ukryte miejsca na świecie o których wiedzą nieliczni. Poznaj niepublikowane treści, dołączysz do nas?